jakie materialy reklamowe na targi

jakie materialy reklamowe na targi

Jest lekkie cząstki Albo Wave - Wyjaśnij!

Po szeroko zakrojonych badań, naukowcy odkryli, że światło zachowuje się jak cząstka kilka razy i jako fala w innych przypadkach. Gdy światło zachowuje się jak cząstka, naukowcy nazwać te cząstki jako kwantowa lub fotonu. Max Planck w 1900 roku, zaproponował istnienie kwantów światła, opisując światło jako pakiet fotonów.

Fotony są tylko małych opakowań lekkich energii. Dokładnie, fotony nie mają określoną objętość, ponieważ są one podobne drobin kurzu. Ponieważ fotony są ułożone zawsze w postaci fal elektromagnetycznych, oznacza to, że te fotony, to tylko część fali.

Częstotliwość fotonu tworzy pojedynczą linię widma która reprezentuje dokładną koloru lub długości fali. W 1900 roku Max Planck wymyślił teorię, że światło zawiera pakiety fotonów. Zgodnie z teorii, energia fotonów jest równoważny częstotliwości fal elektromagnetycznych ( "pomnożony ')" H "na stałym poziomie, o nazwie stałą Plancka.

jakie materialy reklamowe na targi

Niemniej jednak, ta stała jest mały, ponieważ każdy fotonów prowadzi małą ilość energii. Nawet Isaac Newton również przyszedł do głowy pomysł, że "światło jest cząstką". Naukowcy odkryli, że światło porusza się także w postaci fali. To dlatego, że światło wykazuje również właściwości falowych-podobne. Dyfrakcja światła, gdyż przechodzi przez kącie, wykazuje zachowanie przypominający falę.

Jeśli światło było cząstka, wtedy cząstki te nie powinny być wygięte w trakcie przechodzenia przez róg. Fale te były określane jako fale materii. Wave jest niczym stałym zjawiskiem, bo gdy fala przemieszcza się ich pole elektromagnetyczne przenosi w określonych punktach nieskończonych w niewielkiej części powierzchni.

Ponownie, starość debata crops się: "jest światło cząstek lub fal?" światło nie może być zarówno, ponieważ modele cząsteczek i fal są różne. Światło zachowuje się inaczej podczas podróży i przechodzącej przez różne media. Tym samym zawarcie zależy wyłącznie od tego, co faktycznie na eksperymenty? teorie Einsteina o energii świetlnej światła opisać jako cząstki. Natomiast zasada Huygensa opisuje dokładnie, który wykazuje lekkie wszelkimi formami ruchu falowego.

Nawet kilka teorii wymyślić stwierdzając światła jest kombinacją obu cząstek i fal. Ale żadna z teorii udowodnić, że światło jest albo.


- autor artykułu